KONST / Litografier / Färglitografi 13892021
*
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:32:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 01:18:18
1
300 kr
5/4 19:55:25
2
450 kr
5/4 20:09:51
3
450 kr
5/4 20:09:51
2
450 kr (Budbetjänt)
5/4 20:10:14
3
500 kr
5/4 20:13:48
2
600 kr
5/4 20:27:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
*
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
nr 1389 2021
Jussi Taipaleenmäki
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 17/25, "Dagar i Österlen". Motivet: 80x55, yttermått inklusive ram: 93x66 cm
Jussi Taipaleenmäki, svensk målare, grafiker och skulptör född i Uleåborg, Finland 1948.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 01:18:18 | 1 | 300 kr |
5/4 19:55:25 | 2 | 450 kr |
5/4 20:09:51 | 3 | 450 kr |
5/4 20:09:51 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/4 20:10:14 | 3 | 500 kr |
5/4 20:13:48 | 2 | 600 kr |
5/4 20:27:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jussi Taipaleenmäki
Jussi Taipaleenmäki, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i UleÃ¥borg, Finland 1948.Läs mer om Jussi Taipaleenmäki
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jussi taipaleenmäki litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45